Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Grodno: Sto dni to matury

Ponad 60 maturzystów w Polskiej Szkole im. Króla Stefana Batorego w Grodnie, świętowało 23 lutego początek odliczania stu dni do egzaminu dojrzałości.

Na balu oprócz maturzystów obecni byli: prezes ZPB p. Andżelika Borys, dyrektor szkoły p. Tatiana Timoszko, nauczyciele oraz rodzice. Na uroczystość przybyli również znamienici goście: ambasador RP w Mińsku, p. Artur Michalski i konsul RP w Grodnie, p. Andrzej Raczkowski. Zaszczyciły swą obecnością również: pierwsza, wieloletnia dyrektor Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Rejtana w Baranowiczach, p. Elżbieta Dołęga-Wrzosek, prezes oddziału ZPB w Lidzie, p. Irena Biernacka oraz prezes oddziału ZPB w Wołkowysku, p. Maria Tiszkowska.

Pogram artystyczny tradycyjnie rozpoczął się od poloneza. Taniec w wykonaniu maturzystów zachwycił publiczność. W dalszej części zaprezentowano niezwykle barwny i bardzo bogaty program artystyczny, w którym młodzi artyści wykazali się nadzwyczajnymi zdolnościami wokalnymi, tanecznymi i recytatorskimi. Na zakończenie wszystkim maturzystom wręczono prezenty ufundowane przez Konsulat Generalny RP w Grodnie i ZPB. Po części artystycznej wszystkich uczestników zaproszono na poczęstunek. Po nim rozpoczęła się huczna zabawa. Była to niezwykła i niezapomniana noc, która na długo zostanie w pamięci. 

Zobacz reportaż foto

Małgorzata Krasowska, Grodno

 

03 2

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego