Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wycieczka Bieszczady 2019

Lwów: W dniach 23-24 lutego uczniowie Centrum Kulturalno-Oświatowego „Orzeł Biały” we Lwowie wraz z opiekunami Dorotą Łabędzką oraz Nadią Sherotską wybrali się na wycieczkę w piękne Bieszczady.

Ze Lwowa wyjechaliśmy w sobotę rano o godzinie 7.00 i dotarliśmy na miejsce około południa. Bieszczady powitały nas wspaniałą słoneczną pogodą. Po przybyciu do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Łodynie, powitała nas p. Dyrektor - Barbara Makulińska-Dec.  

Pierwszym punktem naszego zwiedzania było Muzeum Przyrodnicze Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych. Uczniowie z zaciekawieniem zadawali pytania w trakcie jego zwiedzania. Ogromnym przeżyciem i atrakcją dla wszystkich była przejażdżka konna trasą biegnącą przez okoliczny las, zakończona ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
Drugi dzień wycieczki rozpoczęliśmy uczestniczeniem we Mszy św. w miejscowym kościele. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Młynarstwa i Wsi w Ustrzykach Dolnych, w którym zachowało się oryginalne wyposażenie służące do mielenia zboża, pochodzące z 1905 roku. Przy muzealnym podwórku uczniowie mogli podziwiać ekspozycję dawnych maszyn rolniczych, w szczególności służących do młócenia zboża i mielenia ziarna z XIX i XX wieku. Po zwiedzeniu muzeum udaliśmy się w drogę powrotną do Lwowa.
Będziemy wracać myślami do tego wspaniałego czasu, bo przecież Bieszczady to idealne miejsce, gdzie można odpocząć, poobcować z naturą i napawać się jej niezmierzonym spokojem. Tak więc możemy powiedzieć, że wycieczka pozostawiła niezapomniane wrażenia i na pewno powrócimy tu jeszcze niejeden raz.

Dorota Łabędzka
Nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG Lwów, Ukraina

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego