Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Przedstawienie o Bożym Narodzeniu i koncert kolęd

Przedstawienie o Bożym Narodzeniu
Aby podkreślić wyjątkowy charakter Świąt Bożego Narodzenia, w środę 12 grudnia 2018 r. uczniowie kl. 2a i 2c, pod kierownictwem pani Agnieszki Andryszczyk, przedstawili historię tego wydarzenia. W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi aktorzy ukazali scenki z życia nowonarodzonego Dzieciątka, pasterzy, Heroda, mędrców oraz aniołów. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami. Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły zgromadzoną publiczność w świąteczny, wyjątkowy nastrój. Piękny śpiew pastorałek i kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Kiedy część artystyczna dobiegła końca, występujący aktorzy otrzymali gromkie brawa. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów jak i bardzo zaangażowanych rodziców.

Koncert kolęd
w sobotę 15 grudnia uczniowie klas 2e i 2f wraz z wychowawczynią, panią Joanną Boratyńską i przy pomocy rodziców przygotowały Koncert Kolęd. Na swój występ zaprosili wszystkich rodziców, znajomych i sympatyków. Dzieci chciały także w ten sposób naszą akcję RAZEM NA ŚWIĘTA .
Pieniądze zebrane ze sprzedaży biletów zostaną przekazane na budowę oddziału dziecięcego hospicjum w Wilnie kierowanego przez s. Michaelę Rak.

s. Dorota Michna
Kierownik - Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego