Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Jasełka w SPK Mińsk

W sobotnie popołudnie 15 grudnia 2018 r. cała społeczność szkolna SPK w Mińsku uczestniczyła w Jasełkach. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wzruszający program artystyczny, w którym nie zabrakło również występu małych muzyków. Natomiast Rada Rodziców, a zwłaszcza czynnie działające Mamy, nakryły stół wigilijny.

W tym pełnym refleksji spotkaniu uczestniczyli: Pan Marcin Wojciechowski – I Radca Zastępca Ambasadora RP w Republice Białorusi, Pani Elżbieta Iniewska - Sekretarz Ambasady RP w Mińsku, Pani Izabela Choińska – Wicekonsul Wydziału Konsularnego Ambasady RP
w Mińsku, Ksiądz Dmitrij Puchalski - Kanclerz Kurii Mińsko – Mohylewskiej, Siostra Marcelina. Przybyli licznie Rodzice i Dziadkowie wraz z Uczniami.

W słowie wstępnym Ksiądz Dmitrij Puchalski zwrócił uwagę zebranych na duchowy aspekt świąt, by w pogoni za tym światem materialnym nie zatracić tego co najważniejsze.

Pani Sekretarz Elżbieta Iniewska również podkreśliła znaczenie tradycji i obyczajów przekazywanych następnym pokoleniom. Sama przybyła z prezentami. Nagrodziła laureatów konkursu „Nasza Niepodległa”. Dyplom podziękowania za udział w konkursie jubileuszowym „Nasza Niepodległa” otrzymał również sam Szkolny Punkt Konsultacyjny. A także nasza szkoła została nagrodzona medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości RP wydanym przez Ambasadę RP w Mińsku.

Po Jasełkach i wspólnym śpiewaniu kolęd wszyscy zostali zaproszeni na wigilijny poczęstunek. Jak każe polska tradycja Ksiądz poświęcił stół wigilijny, połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia i smakowaliśmy (dosłownie i w przenośni) atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Pan Marcin Wojciechowski – I Radca Zastępca Ambasadora RP w Republice Białorusi – złożył całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia oraz podziękował Rodzicom za chęć kontynuowania polskości w domach i przyprowadzania dzieci na naukę języka polskiego
do SPK.

Spotkanie wigilijne zakończyło się wspólnym odśpiewaniem kolędy.

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom za włożony trud w przygotowanie tego święta.
Kierownik SPK w Mińsku Beata Aleksandrowicz

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego