Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie bożonarodzeniowe w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Bolonii

15 grudnia 2018r. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Bolonii odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe, w którym mieli okazję uczestniczyć dzieci, ich rodzice, przyjaciele oraz grono pedagogiczne. Jak co roku, głównym punktem spotkania było przedstawienie jasełkowe odegrane przez uczniów naszej szkoły.

Wyjątkowa atmosfera miejsca udzieliła się wszystkim – betlejemscy wędrowcy z przedstawienia czasem rozśmieszali, a czasem wzruszali do łez. Okazała choinka jak zwykle dumnie prezentowała się przy scenie, świąteczne dekoracje cieszyły oko, a stoły uginały się od tradycyjnych polskich potraw, które przygotowali jak zwykle niezawodni rodzice.

Taka uroczystość to okazja dla Polaków mieszkających za granicą do przebywania w swoim gronie, a także do kultywowania tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Rodzinna atmosfera z zapachem barszczu w tle, zjednoczyła wszystkich łamiących się opłatkiem. Wspólne śpiewanie znanych i mniej znanych kolęd na pewno przywołało wiele pięknych wspomnień i niejednemu w oku zakręciła się łza.

Przy takiej okazji nie mogło zabraknąć prezentów mikołajkowych dla naszych milusińskich.

Na zakończenie uroczystości nasi najmłodsi uczniowie z klasy pierwszej i drugiej po mistrzowsku odśpiewali wzruszającą piosenkę „Jest taki dzień...”

Serdecznie dziękujemy wszystkim małym aktorom za tak piękne przygotowanie jasełek, rodzicom za organizację i oprawę uroczystości, wszystkim zaproszonym gościom i przyjaciołom szkoły za to, że tego dnia mogliście być razem z nami!

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego