Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Polonia Giumri dla Niepodległej

„POLONIA” GIUMRI DLA NIEPODLEGŁEJ

Obchody 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Giumri rozpoczęła zorganizowana przez Ambasadę RP w Erywaniu Msza św. celebrowana przez ks. Rafała Krawczyka.
W nabożeństwie uczestniczył Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RPw Armenii Paweł Cieplak, Konsul Stanisław Kargul, Kierownik Referatu Polityczno – Ekonomicznego, Radca Marek Reszuta, Attaché Obrony, Wojskowy i Lotniczypłk Krzysztof Mikołajek. W mszy wzięła udział także Prezes Związku Polaków w Armenii "Polonia" Liana Haruturyan oraz członkowie „ Polonii” Giumri. Oprawę muzyczną zapewnił miejscowy chór i giumrijska młodzież polonijna.

Tego samego dnia,odbyło się uroczyste spotkanie Ambasadora RP Pawła Cieplaka z członkami „Polonii” Giumri oraz miejscowymi organizacjami pozarządowymi. Po przemówieniu prezes ZPwA Liany Harutyunyan

i Ambadora RP Pawła Cieplaka wystąpiła młodzież „Polonii” Giumri śpiewając i recytując dla Niepodległej.

Podczas świątecznego spotkania nastąpiło poświęcenie siedziby „Polonii” przez ks. Rafała Krawczyka.

Ważnym punktem uroczystości była konferencja z organizacjami pozarządowymi.

„Polonia” Giumri aktywnie włączyła się w obchody 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowane przez ZPwA „Polonia”. Można powiedzieć, że uroczytości te zainicjowało Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” S. Żeromskiego, które miało miejsce w Domu Muzeum P. Proszjana w Asztaraku. Uczestniczyliśmy w Akcji „Rekord dla Niepodległej”, a także Polonijnym Biegu Niepodległości, który odbył się nad rzeką Hrazdan w Erywaniu. 18 listopada braliśmy udział w pięknym koncercie „Niepodległa” z utworami Chopina i Komitasa. Koncert poprzedzony został Hymnem Polski zaśpiewanym uroczyście przez giumrijską młodzież polonijną.

Monika Lotosz, nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego