Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Stojący na straży

STOJĄCY NA STRAŻY HISTORII - Szkolny Punkt Konsultacyjny
im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu

Wiedza o przeszłości naszego państwa i narodu jest narażona na dwojakie niebezpieczeństwo: na zapomnienie lub zniekształcenie. A wcale nierzadko mamy do czynienia zarówno z tym pierwszym, jak i drugim zjawiskiem. [...] Dlatego też wysiłki strażników i popularyzatorów polskiej pamięci historycznej wpisują się w nurt czynnego patriotyzmu, wymiernej pracy na rzecz wspólnego dobra” – prezydent Andrzej Duda.

W tym miesiącu, w siedzibie Stacji PAN w Wiedniu odbyła
się uroczystość nadania tytułu "Strażnik pamięci historycznej Polska-Austria" za szczególne zasługi w upowszechnianiu na terenie Austrii wiedzy o historii Polski. Była to IV edycja konkursu organizowanego przez czasopismo "Polonika".
W kategorii "Upamiętnienie" nagrodę otrzymał SZKOLNY PUNKT KONSULTACYJNY IM. JANA III SOBIESKIEGO PRZY AMBASADZIE RP W WIEDNIU. Organizatorzy uroczystości wręczyli statuetki
i odznaczenia, a pamiątkowe dyplomy wręczył uhonorowanym osobom Bartłomiej Rosik, konsul generalny Ambasady RP
w Wiedniu. Nagrodę odebrała Pani Kierownik Hanna Kaczmarczyk, która podkreśliła , ze jest to nagroda dla wszystkich nauczycieli, którzy przez 40 lat istnienia szkoły nauczali w niej i wychowywali kolejne pokolenia młodych Polaków.

Nagrodę w kategorii "Udział w wydarzeniach" otrzymała uczennica Nikola Nowak i jej tata Waldemar Nowak oraz Tobiasz Rataj i jego mama Jolanta Szczęsny-Rataj.

Gratulujemy nagrodzonym !

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego