Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

POLACY – NIEZŁOMNI, NIEPOKORNI … WOLNI

Listopad to dla Polaków miesiąc szczególny. Dokładnie od stu lat możemy oficjalnie mówić po polsku, kultywować polskie tradycje oraz z dumną reprezentować swój naród. Wiele znanych obiektów na świecie zabłysło w biało-czerwonych kolorach, aby razem z nami cieszyć się niepodległością. Radość zawitała też w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Medionalnie z siedzibą w Bolonii, gdzie 17 listopada odbyła się uroczystość z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas przedstawienia, będącego owocem współpracy nauczycieli, rodziców oraz uczniów, przypomnianych zostało wiele żołnierskich pieśni, które zagrzewały do walki.
W oku wielu obecnych zakręciła się łza, a w sercach zapłonął duch patriotyzmu. Była to piękna lekcja historii.

Uroczystość zjednoczyła wszystkich- tych starszych i najmłodszych, którzy niezależnie od wieku, pozostaną dziećmi ojczyzny.

Cała szkoła odznaczała się biało-czerwonymi kolorami, a na talerzach z polskimi posiłkami znalazły się nawet małe flagi. Ostatnim punktem uroczystości było wspólne krojenie torta, który również emanował polskością. Takie spotkania jednoczą serca Polaków mieszkających za granicą i stwarzają okazję do powiedzenia głośno:

„Tak, jestem Polakiem”.

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego