Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ W JASNEJ POLANIE, PÓŁNOCNY KAZACHSTAN

Ze względu na różnicę w czasie, aby wziąć udział w śpiewaniu hymnu równocześnie ze wszystkimi uczestnikami akcji „Rekord dla Niepodległej” w Polsce, słuchacze kursu języka polskiego zebrali się w Domu Polskim o godzinie 16:00. Kiedy stary zegar wyznaczył godzinę 11:11 czasu polskiego, rozpoczęto śpiewanie czterech zwrotek polskiego hymnu.

Nietypowa godzina zajęć, liczne obowiązki domowe i służbowe uniemożliwiły uczestniczenia w przedsięwzięciu wielu mieszkańcom Jasnej Polany. W śpiewaniu hymnu wzięło udział 12 osób, które mogły w tym czasie przyjść do Domu Polskiego.  Jednak w licznych mailach i SMS-ach nieobecni zapewniali, że sercem i duchem są z całą Polską i razem śpiewają.

Przygotowania do akcji śpiewania hymnu poprzedziły warsztaty, podczas których słuchacze wykonali  dekoracje, rozety, wstążki. Uczyli się również słów Mazurka Dąbrowskiego oraz jego historii. Sama akcja była doskonałą próbą przed zbliżającymi się głównymi obchodami jubileuszowego Święta Niepodległości w niedzielę 11.11.2018 roku o godz. 11:00 w Domu Kultury w Jasnej Polanie.

Stanisław Kamiński

Nauczyciel skierowany do pracy dydaktycznej przez ORPEG

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego