Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Dzień Edukacji Narodowej w Astanie

W niedzielne południe, 14 października, nauczyciele astanińskiego okręgu konsularnego wraz z prezesami polonijnych stowarzyszeń mieli zaszczyt gościć na spotkaniu

w Ambasadzie RP w Astanie.

Z okazji święta serdeczne życzenia sukcesów, wszelkiej pomyślności i satysfakcji z pracy na rzecz Polonii złożył Ambasador RP, Selim Chazbijewicz. Natomiast Konsul Generalny RP, Anita Staszkiewicz, szczególnie ciepłe słowa skierowała w stronę tych, którzy dopiero rozpoczęli swoją edukacyjną misję w Kazachstanie. W imieniu Związku Polaków Kazachstanu życzenia i drobne upominki przekazała także wiceprezes, Katarzyna Ostrowska.

O tym, że jest to wyjątkowe święto, bo przypadające w roku 100-lecia Niepodległości Polski, przypomniał profesor Selim Chazbijewicz, w niezwykle interesującym i obfitującym w ciekawostki historyczne wykładzie, dotyczącym polskich dróg wiodących do wolności.

W podziękowaniu za nauczycielski trud wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nauczyciele wyrazili ogromną wdzięczność panu ambasadorowi i wszystkim dyplomatom za serdeczne przyjęcie, gościnę, a zwłaszcza za wprowadzenie tradycji takich spotkań z naszą nauczycielską rodziną.

Maria Drąg, nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG

fot. Jerzy Heresztyn

P1040068

P1040073

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego