Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

„Z metodami aktywizującymi za pan brat”. Szkolenie dla nauczycieli w Iwano-Frankiwsku

W dniu 9 października 2018 roku w Ogólnokształcącej Szkole I-III st. nr 3 z rosyjskim i polskim językiem nauczania w Iwano-Frankiwsku odbyło się szkolenie warsztatowe dla nauczycieli języka polskiego. Tematem przewodnim było wykorzystanie innowacyjnych metod aktywizujących w nauczaniu. Całość przygotowała i prowadziła dr Grażyna Wiśniewska – nauczycielka, konsultantka ORPEG.

Szkolenie pozwoliło nauczycielom pogłębić wiedzę w stosowaniu metod aktywizujących, poznać korzyści z nich płynące oraz ocenić, na ile mogą być przydatne w pracy nauczycielskiej, a przede wszystkim jaki mają wpływ na ucznia. Prawdziwy potencjał kreatywności i elastyczności dał o sobie znać w ćwiczeniach praktycznych. Jak zwykle można było liczyć na świetną atmosferę, dużą dawkę merytorycznej wiedzy i wzajemną wymianą doświadczeń.

Kto był z nami? Byli z nami nauczyciele uczący języka polskiego z Iwano-Frankiwska, Bursztyna, Kołomyi, Doliny. Z przyjemnością uczestniczyli również nauczyciele ukraińscy, nasze koleżanki z nauczania początkowego. Serdecznie dziękujemy pani Grażynie Wiśniewskiej za merytoryczne i świetnie przeprowadzone szkolenie.

Marzena Ciechomska i Alicja Rogowska, nauczycielki skierowane do pracy dydaktycznej przez ORPEG

1

2

5

6

7

8

9

10

13

14

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego