Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

30-lecie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Madrycie

Dnia 28 września 2018 roku Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Madrycie świętował 30-lecie swej działalności. Honorowy Patronat nad Jubileuszem objęła Ambasador RP w Hiszpanii pani Marzenna Adamczyk, której towarzyszyli podczas uroczystości pan Radca Ambasady Piotr Dolata oraz pan Konsul Krzysztof Wielgus. Na Jubileuszu obecni byli również, oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców, zaproszeni goście – ksiądz Marek Raczkiewicz, przedstawiciele zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i szkół polskich oraz absolwenci SPK.

Po odśpiewaniu hymnu zebranych powitała pani dyrektor Małgorzata Małaśnicka. W swoim wystąpieniu przywołała historię SPK – najstarszej polskiej placówki oświatowej w Hiszpanii, a także podkreśliła bogaty dorobek szkoły, która otworzyła się na środowisko lokalne, współpracuje z wieloma organizacjami i stowarzyszeniami i dumna jest z osiągnięć i sukcesów swoich uczniów i absolwentów. Nie zabrakło podziękowań dla tych, którzy wspierali i wspierają szkołę – Ambasady Polskiej w Madrycie, pana konsula, a w szczególności wspaniałych pedagogów oraz wytrwałych rodziców uczniów. Pani ambasador Marzenna Adamczyk złożyła gratulacje społeczności szkolnej oraz zachęciła młodzież do studiowania w Polsce. Absolwentka SPK, Dominika Zawadzka, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Complutense przypomniała lata spędzone w polskiej szkole, podzieliła się wrażeniami ze swego rocznego pobytu na Erasmusie we Wrocławiu oraz zachęciła uczniów do dalszej nauki w języku polskim. Publiczność mogła również obejrzeć prezentację multimedialną szkoły.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klasy 8 SP w przedstawieniu „Szybka Zemsta”, piosenki śpiewały Kamila Mazur z 8 SP oraz duet z klasy 3 SP Veronica Ryba oraz Julia Kucharska. Wieczór poprowadzili uczniowie z klasy 3 LO: Klaudia Zielińska oraz Krystian Kozdęba. Nie zabrakło poczęstunku oraz tortu jubileuszowego ufundowanego przez Radę Rodziców.

Małgorzata Małaśnicka, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Madrycie

0077

0080

0087

0101

0104

0115

0125

0129

0141

0148

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego