Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Narodowe Czytanie w Ałmaty

W dniu 28 września br. młodzież z polskich klas 9-11 w Gimnazjum nr 23 w Ałmaty dołączyła do ogólnoświatowej akcji „Narodowego Czytania 2018” i zaprezentowała wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego i spisała się świetnie! Uczniowie sumiennie się przygotowywali; dbając o intonację, czytanie przerzutni, zwracanie uwagi na pauzy i wykrzyknienia. Ich zaangażowanie warte jest największych oklasków.

Poznanie fragmentów fabuły tekstu niepodległościowego stało się okazją do przeprowadzenia lekcji z historii literatury polskiej, a także do obejrzenia filmu „Przedwiośnie”.

Konsulat Generalny RP w Ałmaty objął Patronat Honorowy nad wydarzeniem. Obecny konsul Marek Strześniewicz przeczytał fragment powieści nawiązujący do metafory tytułu książki. Wśród dorosłych znaleźli się także członkowie Stowarzyszenia „Więź”, redaktor naczelny pisma „Almatyński Kurier Polonijny”, a także nauczycielka języka polskiego.

Spotkanie z lekturą w ręku było dla wszystkich sposobem na celebrowanie radości ze wspólnego czytania i popularyzowania polskiej literatury pięknej.

Natalia Barcz, nauczycielka języka polskiego skierowana przez ORPEG do pracy dydaktycznej w Ałmaty, w Kazachstanie.

1

2

3

4

6

8

9

10

11

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego