Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Akcja „Sprzątanie Świata” w Giumri już za nami!

Akcja „Sprzątanie Świata”, zorganizowana po raz pierwszy przez Związek Polaków w Armenii „Polonia” i „Polonię – Giumri”, odbyła się w drugiej połowie września w Giumrijskim Parku im. Matki Armenii. Giumri to miasto, które do tej pory silnie odczuwa skutki tragicznego trzęsienia ziemi z 1988 roku, dlatego wszelkie przejawy aktywności są tu nie tylko mile widziane, ale wręcz niezbędne.

Organizatorzy akcji zapewnili wszystkim uczestnikom worki i rękawiczki. Pogoda dopisała, akcja odbyła się w miłej atmosferze i była bardzo pozytywnie przyjęta przez miejscowych. Po sprzątaniu uczestnicy udali się do siedziby „Polonii – Giumri” na smaczny bigos przygotowany przez panią Monikę Lotosz – nauczycielkę skierowaną do pracy dydaktycznej przez ORPEG. Młodzież „Polonii – Giumri” ubarwiła spotkanie wesołym występem muzycznym.

Serdecznie dziękujemy pani Agnieszce Wasilczuk – nauczycielce skierowanej do pracy dydaktycznej przez ORPEG do Związku Polaków w Armenii „Polonia” i jej uczniom za przybycie i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że w przyszłości do Akcji „Sprzątanie Świata” dołączą giumrijskie placówki oświatowe i inne instytucje.

Monika Latosz, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej przez ORPEG

Sprzątanie 1

Sprzątanie 4

Sprzątanie 5

Sprzątenie 2

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego