Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Udział uczniów SPK w Cavan w przedstawieniu „Pociąg do wolności”

Dnia 29 września na rynku w Cavan uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzykulturowym przedstawieniu pt. „Pociąg do Wolności” autorstwa szkolnej scenopisarki pani Agnieszki M. Bzymek. Już tydzień wcześniej 22 września dzieci i młodzież z kilku krajów świata spotkała się na warsztatach dramowych przeprowadzonych przez panią Bzymek i panią Agnieszkę Adamską, by w ubiegłą sobotę pokazać nam swoje aktorskie możliwości.
Podczas przestawienia poszczególne kraje, z pomocą niezawodnych prezenterów Malwiny i Oskara opowiedziały zebranym historię swojej drogi do niepodległości. Dla nas, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, przedstawienie tej historii było niezwykle ważne. Nasz kraj z dumą reprezentowali: Agnieszka, Aleksandra, Nikola, Paulina, Piotr i Paweł.
Dziękujemy również Nikoli i Agatce, które wsparły projekt i zaprezentowały się w inscenizacjach Irlandii i Łotwy. Uwiecznieniem „Pociągu do wolności” był występ wokalny  Malwiny Łukaszewicz – gwiazdy naszej szkoły. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uzdolnionej młodzieży.

Agnieszka Adamska, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Cavan

zdjęcie 4

zdjęcie 5

zdjęcie 6

zdjęcie 2

zdjęcie 1

42883490 1888465824594614 6235475752746221568 n  kopia  kopia

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego