Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Szkolny Punkt Konsultacyjny w Mons na „Polish Run” w Brukseli

Impreza „Polish Run” jest wśród uczniów i nauczycieli szkolnych punktów konsultacyjnych bardzo popularna. Bieg, organizowany przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii i Dom Polski Wschodniej, odbył się w niedzielę 23 września i przyciągnął wielu amatorów sportu.

Gośćmi honorowymi wydarzenia byli: pan Artur Orzechowski, Ambasador RP w Królestwie Belgii, i pan Włodzimierz Lubański.

Celem wydarzenia była promocja Polski, aktywizacja ludzi kochających i uprawiających sport zarówno amatorsko, jak i zawodowo, a także propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia. Do udziału w biegu zaproszona została nie tylko Polonia, ale również Belgowie i pracownicy instytucji europejskich, których liczne grono stawiło się na starcie. Wydarzenie odbyło się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Reprezentacja z SPK w Mons składzie: Maria Rogińska i Gabriela Płachciak z klasy VII oraz Julia Cholewiński i Bartek Załęki z klasy VI odniosła wspaniały sukces - III miejsce w biegu sztafetowym 4X400 m. Walczyli dzielnie mimo niesprzyjającej i nieprzyjemnej pogody. Już planują rozpocząć treningi i przygotowania do kolejnej edycji.

Punktem kulminacyjnym imprezy był bieg na 10 km, w którym wzięli również udział rodzice dzieci uczących się w naszej szkole. Na słowa wielkiego uznania zasługuje uczeń klasy III gimnazjum Mateusz Kołodziejczyk, który przybiegł na metę jako 30 na ponad 700 startujących.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Joanna Jurkiewicz, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Mons

IMG 3668

IMG 3672

IMG 3682

IMG 37311

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego