Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Impreza biegowa „Polish run” w Brukseli

Uczniowie naszej szkoły, Radosław Wołodkiewicz, Julia Senejko, Karol Zdeb, Kacper Kryczka wzięli udział w organizowanej przez Ambasadę RP w Królestwie Belgii drugiej edycji polskiej imprezy biegowej za granicą, której celem jest promocja Polski, aktywizacja ludzi kochających sport, propagowanie zdrowego i sportowego trybu życia.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele instytucji europejskich, dyplomaci, mieszkańcy Belgii i wszystkich innych państw, młodzież polonijna.

Wydarzenie odbyło się będzie w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, który jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie. Ta ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem BeActive (Bądź aktywny) ma zachęcić obywateli do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasi uczniowie, wspierani merytorycznie przez panią Dorotę Gospodarowicz, wystąpili w sztafecie młodzieżowej 4 x 400 i choć nie zajęli miejsca na podium to z dumą wbiegali na metę, w koszulkach z wizerunkiem patrona naszej szkoły gen. Maczka i naszym szkolnym logo.

W biegu na 10 km reprezentowała naszą społeczność pani Aneta Waszkiewicz – nauczycielka

języka polskiego.

Trenujemy już do następnej edycji POLISH RUN 2019!

Monika Pruska, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. generała Stanisława Maczka przy Ambasadzie RP w Brukseli z siedzibą w Antwerpii

IMG-20180923-WA0114

IMG-20180923-WA0040

IMG-20180923-WA0047

IMG-20180923-WA0057

IMG-20180923-WA0114

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego