Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Narodowe Czytanie w Zespole Szkół w Atenach

Dnia 14 września 2018 roku do Narodowego Czytania przyłączyły się również Ateny. W bibliotece Zespołu Szkół mieliśmy zaszczyt gościć panią Annę Barbarzak Ambasador RP w Republice Greckiej, która wraz z uczniami, nauczycielami i dyrekcją szkoły włączyła się w akcję czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Spotkanie było okazją nie tylko do zagłębienia się w lekturę, ale również do wymiany poglądów, doświadczeń, odczuć po odczytaniu kolejnych fragmentów powieści.

Społeczna akcja popularyzowania literatury polskiej objęta honorowym patronatem Pary Prezydenckiej trwa od 2012 roku. Po tak wspaniałych dziełach jak „Pan Tadeusz” czy „Lalka” Bolesława Prusa w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w drodze głosowania Polacy zdecydowali, że chcą przeczytać powieść Stefana Żeromskiego „Przedwiośnie”.

„W trwającym roku stulecia odzyskania niepodległości pragnę zaprosić Polaków do Narodowego Czytania właśnie „Przedwiośnia”. Jestem przekonany, że wspólna lektura tej pięknej i mądrej książki pomoże nam jeszcze bardziej przybliżyć się do doświadczeń sprzed wieku. Bardzo zależy mi na tym, aby tegoroczna akcja, oprócz jej stałego, głównego celu, którym jest promocja czytelnictwa, była też formą uczczenia jubileuszu. A zarazem chcę, aby przesłanie Żeromskiego wzbogaciło program obchodów i wydarzeń o niezwykle istotny i potrzebny element krytycznej refleksji nad dziejami ojczystymi” napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Marzanna Geisler, dyrektor Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki w Atenach

DSC 5453

DSC 5467

Narodowe czytanie w Atenach

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego