Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Posiński Festiwal Kultury Polskiej. Łotwa

Dnia 15 września 2018 roku odbył się w Posiniu coroczny Festiwal Kultury Polskiej. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się od mszy świętej w zabytkowym Kościele św. Dominika. Msza celebrowana była w języku polskim przez biskupa diecezji rzeżycko-agłońskiej Janisa Bulisa wraz z miejscowymi księżmi. 

Występy artystyczne odbyły się w miejscowości Lucyn. W Domu Kultury zebrali się polscy śpiewacy, chórzyści oraz zespoły z całej Łotwy. Festiwal otworzył prezes Związku Polaków na Łotwie Ryszard Stankiewicz. Swoją obecnością zaszczycili wiceburmistrz Lucyna Eugenia Kuszcza oraz kierownik Wydziału Konsularnego Ambasady RP w Rydze I Radca Małgorzata Hejduk-Gromek.

Podczas koncertu wystąpili: chór „Polonez” z Rygi, duet Dagmara Malzuba i Maria Legeza, zespół wokalny „Kropelki” z krasławskiej Polskiej Szkoły Podstawowej, zespół „Stokrotki” z Jełgawy pod kierownictwem Edyty Bergmane, zespół z Jakubowa „Rosa”, zespół „Bursztynki” z Lipawy, chóry „Promień” z Dyneburga pod kierownictwem Aliny Łapińskiej oraz „Jutrzenka” z Rezekne pod kierownictwem Ireny Iwanowej.

Anita Perlińska, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej przez ORPEG. Daugavpils, Łotwa

DSC 1432

DSC 1474

DSC 1516

DSC 1536

DSC 1550

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego