Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wizyta ministra Andrzeja Dery w SPK Toronto

Dnia 15 września 2018 roku gościł z wizytą w SPK Toronto minister Andrzej Dera, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Spotkanie zorganizowane zostało dla uczniów naszej szkoły przez Konsulat Generalny RP w Toronto. Panu ministrowi towarzyszył Konsul Generalny RP w Toronto, pan Krzysztof Grzelczyk oraz konsul do spraw polonijnych pan Andrzej Szydło. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w lekcji pt. „Jak działa Kancelaria Prezydenta RP”. Pan Minister odpowiadał na pytania uczniów, starając się przybliżyć w ciekawy sposób funkcjonowanie Kancelarii Prezydenta oraz urząd samego Prezydenta RP. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyła w tej niecodziennej lekcji. Na zakończenie wizyty pan minister przekazał szkole na ręce pani kierownik upominek w postaci książki „Raport Witolda” – zapiski Rotmistrza Pileckiego z Auschwitz oraz dokonał wpisu do Honorowej Księgi Gości SPK Toronto. Po spotkaniu z uczniami pan minister zwiedził naszą szkołę oraz spotkał się z Gronem Pedagogicznym.

Sylwia Krupa, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Konsulacie Generalnym RP w Toronto

IMG 0251

IMG 0257

IMG 0261

IMG 0264

IMG 2339

IMG 2341

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego