Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Przyroda w kolorach” – Iwano-Frankiwsk

W ubiegłym roku szkolnym uczennice klasy 2W Średniej Szkoły Ogólnokształcącej I-III stopnia nr 3 w Iwano-Frankiwsku wzięły udział w VIII Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Przyroda w Kolorach” – W ŚWIECIE PSOWATYCH. Uczennice pracowały pod opieką nauczycielki Małgorzaty Guli skierowanej do pracy dydaktycznej przez ORPEG.

Na konkurs wpłynęły 1423 prace z całego świata. Jury, któremu przewodniczył artysta malarz-rzeźbiarz oceniło prace w kategoriach wiekowych oraz z podziałem na techniki wykonania.

W kategorii malarstwo II miejsce zajęła Anastazja Kirbaba, wyróżnienia otrzymały: Julia Klid i Daria Dwiluk – uczennice iwanofrankiwskiej szkoły, podopieczne p. Małgorzaty. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Młodym zwyciężczyniom i nauczycielce należą się serdeczne gratulacje zwłaszcza, że nagrody i wyróżnienia w tego typu konkursach otrzymują zwykle właśnie ej uczniowie.

Pani Małgorzata Gula aktywnie współpracuje z Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku, prowadząc zajęcia „Młody Artysta”. Cieszą się one ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. To ze względu na sposób prowadzenia zajęć przez nauczycielkę, spotkania dzieci ze sztuką stają się niezapomnianą chwilą, a zapisy do artystycznej grupy kończą się w ciągu kilku godzin.

Życzymy Pani Małgorzacie i jej podopiecznym kolejnych sukcesów i niekonwencjonalnych pomysłów na artystyczne wyrażanie postrzeganego świata.

Renata Klęczańska, nauczycielka skierowana do pracy dydaktycznej w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego w Iwano-Frankiwsku

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego