Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w SPK w Sztokholmie

"... i nowa bije już godzina.

Nowy rok szkolny się zaczyna.

Już czeka szkoła i koledzy,
i w książkach zasób nowej wiedzy…”

                                                 Jan Brzechwa

            W poniedziałek 3 września 2018 roku o godzinie osiemnastej w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym w Sztokholmie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. W tym słonecznym dniu uczniowie oficjalnie pożegnali wakacje i powitali nowy rok szkolny.

            Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie głos zabrała pani kierownik Małgorzata Malon, kierując gorące słowa powitania w stronę uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. W swoim przemówieniu podkreśliła, iż wydarzenie to jest szczególnie ważne dla pierwszoklasistów, którzy dopiero rozpoczynają edukacyjną przygodę w naszej szkole. Uczniowie starszych klas przywitali młodsze koleżanki i kolegów, recytując okolicznościowe wiersze.

            W dalszej części uroczystości wystąpiła pani Krystyna Andrzejewska, która w imieniu Polskiego Komitetu Pomocy w Szwecji wygłosiła okolicznościowe przemówienie, składając na ręce pani kierownik życzenia radości i wielu pedagogicznych sukcesów w nowym roku szkolnym.

Tekst opracowała: mgr Ewa Dobrowolska

Dzień wcześniej, 2 września 2018 roku w kościele św. Jana w Sztokholmie odbyła się uroczysta msza święta w intencji uczczenia pamięci ofiar II Wojny Światowej.

Obecni byli przedstawiciele Konsulatu i Ambasady Polskiej w Sztokholmie, przedstawiciele Kongresu Polaków w Szwecji, Polski Komitet Pomocy w Szwecji oraz inne organizacje polonijne.

Obecna była również społeczność SPK, którą reprezentowali nauczyciele, uczniowie oraz Szkolna Drużyna Sztandarowa.

Symbolicznym podsumowaniem mszy świętej był wiersz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte”, który wygłosił uczeń Patryk Marusarz.

Małgorzata Malon, p.o. kierownika Małgorzata Malon Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Katarzyny Jagiellonki przy Ambasadzie RP w Sztokholmie

Msza święta 1 września 2018-31

Msza święta 1 września 2018-44

Msza święta 1 września 2018-67

Msza święta 1 września 2018-69                                                                               

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego