Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wieczór literacki w Wandzie (Argentyna) – czytanie Herberta

„Panie, dziękuję Ci, że stworzyłeś świat piękny i bardzo różny” (Zbigniew Herbert)

Pod takim hasłem w piątek 27 lipca 2018 roku w Szkole Języka i Kultury Polskiej w Wandzie odbyło się spotkanie miłośników literatury polskiej, aby uczcić pamięć jednego z najwybitniejszych poetów – Zbigniewa Herberta.

Doskonałą ku temu okazją była 20-ta rocznica śmierci poety, która przypada 28 lipca oraz fakt ogłoszenia przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej rok 2018 rokiem Zbigniewa Herberta.

Przybyli na spotkanie goście mieli okazję poznać biografię bohatera wieczoru przygotowaną i przedstawioną przez Luisa Firkę, jak również wysłuchać jednego z najbardziej emblematycznych wierszy Herberta „Przesłanie Pana Cogito”. Ale główną niespodzianką tego wieczoru było czytanie intrygującego dramatu radiowego „Drugi pokój”, w wykonaniu pary uczniów ze szkoły języka polskiego, którzy wcielili się w role głównych bohaterów słuchowiska.

Za swoją interpretację Viviana Fernandez i Antonio Ramos otrzymali zasłużone brawa, gdyż w sposób niezwykle ekspresyjny zaprezentowali dzieło – studium egoizmu i bezduszności młodych ludzi. Lektura była doskonałą okazją do rozmów o starości i samotności, ale nie tylko... bo świat, na szczęście, jest piękny i różny.

Spotkanie, które upłynęło w niezwykle miłej atmosferze, przygotowała nauczycielka języka polskiego.

Krystyna Archutowska, nauczycielka skierowana za granicę przez ORPEG. Argentyna, Wanda

Herbert 1

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego