Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Szkolenie dla nauczycieli Szkół Europejskich. Kompetencje przyszłości a wyzwania współczesnej szkoły

W dniach 9-11 lipca br. w Warszawie zorganizowane zostało szkolenie dla nauczycieli Szkół Europejskich. Wzięło w nim udział 25 pedagogów ze szkół w: Bergen, Brukseli, Frankfurtu, Karlsruhe, Luksemburgu oraz Varese.

Przybyłych nauczycieli powitała pani Anna Aleksandra Radecka, Dyrektor Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą i jednocześnie Szef Polskiej Delegacji w Radzie Zarządzającej Szkół Europejskich.

W czasie szkolenia odbyły się warsztaty twórczego pisania, w trakcie których nauczyciele uczyli się jak rozwijać dziecięcą kreatywność, warsztaty z zakresu kształtowania umiejętności muzycznych u przedszkolaków oraz warsztaty z zakresu empatycznej i skutecznej komunikacji z rodzicami.

Do pozostałych zagadnień poruszanych w czasie szkolenia należy zaliczyć kompetencje przyszłości i wyzwania współczesnej szkoły, a także przybornik cyfrowy dla nauczycieli Szkół Europejskich.

Spotkanie nauczycieli Szkół Europejskich uświetnił swoją obecnością pan Sebastian Kęciek, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Pan dyrektor Kęciek podziękował nauczycielom za ich dotychczasową pracę, włożony trud
w codzienną pracę edukacyjno-wychowawczą, w tym promowanie języka i kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Ponadto pan dyrektor Kęciek wspólnie z panią dyrektor Radecką wręczyli skierowania do pracy w Szkołach Europejskich nauczycielom, którzy wygrali tegoroczne konkursy ogłoszone przez MEN oraz nauczycielom, których kontrakty zostały przedłużone na kolejny okres po otrzymaniu pozytywnej oceny pracy, a także pożegnali nauczycieli kończących pracę w Szkołach Europejskich.

Nad całością czuwała pani Urszula Łączyńska, wizytator Szkół Europejskich.

40

2

4

5

6

7

8

10

11

12

17

22

24

25

26

27

28

29

30

32

33

 

35

36

37

38

39

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego