Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wiadomości z 2 SPK w Londynie

Wizyta w Instytucie Piłsudskiego

Dnia 16 czerwca 2018 roku uczniowie klasy 3 gimnazjum Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Londynie, którym kieruje pan Jacek Naściszewski, mieli możliwość zakończenia edukacji historycznej w inny sposób niż to było dotychczas i w dodatku poza szkołą. Wybrali się do Instytutu Piłsudskiego, w którym interaktywną lekcję na temat udziału Polaków w Wielkiej Wojnie oraz polskich formacji wojskowych poprowadziła pani Olga Topol. Gimnazjaliści utrwalali swoje wiadomości nabyte podczas lekcji w szkole oraz otrzymali szansę na zbliżenie się do przeszłości poprzez obserwację eksponatów muzealnych, w tym umundurowania Polaków, oraz poprzez pracę z dokumentami publikowanymi w czasie I wojny światowej. Na zakończenie spotkania pani Olga zaprezentowała uczniom obejrzenie enigmy i opowiedziała o losach polskich kryptologów, którzy pomimo tego, że mieli tak ogromny wpływ na losy II wojny światowej, nie byli docenieni za życia.

Wizyta uczniów w Instytucie zakończyła tegoroczną owocną współpracę naszej szkoły z tą instytucją. Działania podjęte w ramach projektu „Dla Niepodległej” kontynuować będziemy tuż po wakacjach i wspólnie zakończymy 10 listopada 2018 roku.

Niech żyje bal!

16 czerwca 2018 roku odbył się również bal absolwencki, zorganizowany przez rodziców i wychowawców. Nad przebiegiem całego wydarzenia czuwała pani Iwona Szpit. Nie bez przyczyny uroczystość ta odbyła się w Sali Malinowej w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym – jest to serce Polonii skupionej w stolicy Wielkiej Brytanii.

Otwarcia imprezy dokonali pani Ania Korab – inicjatorka balów absolwentów – oraz pan Jacek Naściszewski, który skierował swoją przemowę do młodzieży i zakończył sformułowaniem: „Na arenie świata kroczcie dumnie z podniesioną głową, a serca Wasze, niech wybijają rytm poloneza. Nie bójcie się też potknięć, tych w tańcu, czy też w życiu…”. Polonezem właśnie absolwenci rozpoczęli bal. Wzruszenie widać było na twarzach nie tylko dorosłych, ale i tańczących, przygotowanych przez pana Marka Mroza – przewodniczącego Rady Rodziców.

Żegnaj, szkoło!

23 czerwca 2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tego dnia klasy 2a oraz 2b gimnazjum wraz ze swoją wychowawczynią Anetą Świątek zorganizowały uroczysty apel, podczas którego pożegnaliśmy zarówno absolwentów klas trzeciej gimnazjum, jak i trzeciej liceum. Uczniowie opuszczający mury SPK w Londynie otrzymali symboliczne absolwenckie cegiełki jako symbol budowania społeczności szkolnej oraz breloki z podkowami. Następnie nastąpiło pożegnanie nauczycieli, którzy tego dnia zakończyli swoją współpracę ze szkołą: pani Iwony Szpit, pani Elżbiety Klein, pani Natalii Hryniak, pani Edyty Łabędy i pani Edyty Grodzkiej. Przemowy wyrażające swoją wdzięczność za ich trud i poświęcenie wygłosili kierownik SPK Jacek Nasciszewski oraz pani M. Mróz. Na zakończenie apelu rozdano również nagrody uczniom, którzy brali udział w szkolnych konkursach.

Szkolny Punkt Konsultacyjny, którym kieruje pan Jacek Naściszewski, naukowo i uroczyście zakończył rok szkolny 2017/2018. Uczniowie 3 gimnazjum odwiedzili Instytut Piłsudskiego, z którym szkoła współpracuje w ramach projektu „Dla Niepodległej”, a wieczorem odbył się coroczny bal absolwencki, który dostarczył nauczycielom, gościom, uczniom i ich rodzicom wielu wzruszeń. Uroczyste zakończenie roku odbyło się 23 czerwca. Uczniowie opuszczający mury SPK w Londynie otrzymali symboliczne absolwenckie cegiełki jako symbol budowania społeczności szkolnej oraz breloki z podkowami. Następnie nastąpiło pożegnanie nauczycieli, którzy tego dnia zakończyli swoją współpracę ze szkołą: pani Iwony Szpit, pani Elżbiety Klein, pani Natalii Hryniak, pani Edyty Łabędy i pani Edyty Grodzkiej. Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!

79a9477c-d33b-4c79-a554-821fa68a1fe0

c6c6ab15-67be-45af-ac8e-d2da46a6acd2

1bc88ed6-0565-47f5-9dcb-8a1ee097d232

1e90da47-625a-4f82-99a5-fc849ac9c184

60f6b45a-bcb9-4f3f-a94a-0a68ae2ba15b

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego