Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie roku szkolnego w SPK w Strasburgu

W sobotę, 7 lipca br., w salonie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Radzie Europy w Strasburgu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Strasburgu. Honorowym gościem uroczystości była pani Beata Jeśko, konsul z Wydziału Konsularnego przy Ambasadzie RP w Paryżu. Podziękowaniom i miłym słowom pod adresem pani kierownik, nauczycieli, rodziców i wreszcie uczniów nie było końca. Pani konsul przytoczyła słowa Seneki „uczymy się nie dla szkoły, a dla życia”. Uczniowie Szkoły Polskiej w Strasburgu wiedzą o tym doskonale! Wszyscy zostali promowani do następnej klasy, otrzymali świetne oceny.

Po przemówieniach pani konsul, pani kierownik i przewodniczącego Rady Rodziców nastąpiła część artystyczna. Uczniowie z klas II, III, IV i V pod kierunkiem pani Anny Chmielewskiej i pani Magdaleny Toś przygotowali przedstawienie „Podróż po Polsce”. Mapę Polski wykonał Eden Rossano z kl. IV, a tabliczki z nazwami miast niezastąpiona pani Marzena Charrier, która od lat tworzy oprawę plastyczną szkolnych inicjatyw.

Po tej dalekiej podróży łaskawy konduktor pociągu przywiózł nas z powrotem do Strasburga i  nastąpiło rozdanie świadectw.Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody książkowe, w tym roku ufundowane przez Radę Rodziców.

Nasze pożegnaniebyło bardzo serdeczne,  bez cienia żalu czy smutku, bo rzetelną pracą zasłużyliśmy na odpoczynek i wiemy, że spotkamy się jużniedługo, wakacje szybko zlecą. Wrócimy do Szkoły Polskiej wypoczęci i z ochotą do pracy! Rozstaliśmy się więc w radosnych,  słonecznych nastrojach.

Anna Cieplińska, p.o. kierownika Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Paryżu z siedzibą w Strasburgu

P1170139

P1170157aa

P1170165aaa

P1170173aaa

P1170189

P1170198

P1170208aaa

P1170214

P1170220aaa

P1170228

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego