Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie roku szkolnego w SPK w Aulnay-sous-Bois

W sobotę 30 czerwca w SPK w Aulnay-sous-Bois odbyło się zakończenie roku szkolnego 2017/2018.

Naszą uroczystość swoją obecnością zaszczycił Wicekonsul RP w Paryżu pan Jaromir Cysek, który wręczył zwycięzcom tegorocznych konkursów szkolnych nagrody ufundowane przez Ambasadę RP w Paryżu. Przyznano wiele pięknych nagród, m.in. za udział w konkursie plastyczno-literackim „Ku Niepodległości”. Uczniowie w ramach konkursu wykonali bardzo ciekawe plakaty, historyjki obrazkowe i zostali nagrodzeni za swoją pracę oraz za oryginalne pomysły.

Mieliśmy także zaszczyt gościć przedstawicieli Urzędu Miasta Aulnay sous Bois, m.in. Burmistrza Miasta pana Bruno Beschizza, który kolejny już raz zapewnił nas o swojej życzliwości i przyjaźni.

Wielką niespodzianką na naszej uroczystości była obecność kapitana Julien Diard, który w imieniu żandarmów podziękował uczniom za otrzymane kartki świąteczne. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akcji „Świąteczna kartka”, wypisywali kartki, które zostały przekazane żandarmom przebywającym na misjach i otrzymali od nich odpowiedzi.

W części artystycznej laureaci konkursu recytatorskiego „Brzechwa dzieciom” przedstawili interpretację wybranych wierszy Jana Brzechwy. Mieliśmy okazję wysłuchać wierszy: „Kaczka dziwaczka” w wykonaniu Patrycji Krawiec, „Samochwała” w wykonaniu Noemie Szwedo, „ Leń” w wykonaniu Arthura Zawady i Suzany Zaczyk, „Samochwała” w wykonaniu Gabrieli Mezglewskiej i Roxany Haracz. Na zakończenie pierwszego etapu edukacji trzecioklasiści zaprezentowali inscenizację pt. „Cztery żywioły”, która wywołała gromkie brawa wśród publiczności. Na pożegnanie roku szkolnego i powitanie wakacji najmłodsi uczniowie bardzo radośnie zaśpiewali „Ostatni dzwonek”.

Po części artystycznej nastąpiło rozdanie świadectw i wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych uczniów, za co bardzo serdecznie im dziękujemy.

Życzymy wszystkim udanych, słonecznych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!

Anna Iwańska, p.o. kierownik Szkolny Punkt Konsultacyjny w Aulnay-sous-Bois

Obraz2

Obraz5

Obraz15

Obraz19

Obraz26

Obraz34

Obraz41

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego