Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wieści z SPK w Bernie

W czerwcu 2018 roku nasza szkoła wybrała się na wycieczkę z okazji Dnia Dziecka. Rano o godz. 9:00 społeczność szkolna pojechała autokarem do Muzeum Tadeusza Kościuszki w Solurze, gdzie pani dyrektor Teresa Ackermann opowiedziała uczniom o  życiu i dokonaniach Tadeusza Kościuszki. Uczniowie odwiedzili muzeum, które znajduje się w dawnym mieszkaniu Kościuszki. Następnie było zwiedzanie Katedry św. Ursusa oraz dawnych murów obronnych miasta.

W przerwie uczniowie rozkoszowali się, dla ochłody, smakiem słodkich lodów. Następnie pojechaliśmy do wąwozu św. Wereny, który znajduje się na terenie miasta. Malownicze miejsce zwiedziliśmy, spacerując między ścianami wąwozu. Tam była przerwa na mały piknik.

Ostatnim punktem wycieczki był czas w hali zabaw Nilpfi, gdzie uczniowie bawili się, skacząc na trampolinach, pokonując tory przeszkód, jeżdżąc kolejką czy grając w gry na automatach. Było wesoło, głośno i smacznie w czasie podwieczorku. Uczniowie nie mieli ochoty wracać do domu.

To był dzień pełen wrażeń!

Opiekunowie z kadry pedagogicznej Milena Drews, Anna Rydz, Klaudia Błaszak oraz Rady Rodziców Dorota Kujawska, Lucyna Paszkowska, Bożena Assaf, Sylwia Fudalej i dwie mamy Joanna Kłusewicz, Magdalena Gronow.

Serdeczne podziękowania dla organizatorów, a szczególnie dla pani Doroty Kujawskiej.

Milena Drews, kierownik SPK w Bernie

20180609 115142

 

20180609 103735

20180609 102400

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego