Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie roku szkolnego w SPK w Bratysławie

Dnia 23 czerwca 2018 roku spotkaliśmy się po raz ostatni w roku szkolnym 2017/2018. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Konsul RP w Bratysławie pan Jacek Doliwa, dyrektor Instytutu Polskiego w Bratysławie pani Monika Olech i Przewodnicząca Klubu Polskiego w Nitrze pani Romana Greguskova. Rozpoczęliśmy odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego - 4 zwrotki! Następnie głos zabrała kierownik SPK w Bratysławie pani Monika Holzwieser. Pani Aneta Iwan wraz ze swoimi uczniami przygotowała wzruszającą część artystyczną, cała sala śpiewała piosenki o „stokrotce polnej” i „czarnych jagódkach”. Po części oficjalnej na wszystkich uczniów czekała wspaniała niespodzianka. Ada Olech, uczennica II klasy LO w naszej szkole, wraz z koleżankami ze szkoły brytyjskiej na boisku szkolnym przygotowała gry i zabawy, było skakanie w workach, malowanie twarzy, tworzenie przepięknego ogromnego plakatu itd. Uczestnicy byli szczęśliwi i świetnie się bawili. W tym czasie dorośli mogli podzielić się wrażeniami, porozmawiać z panem konsulem, spędzić czas wspólnie. Ktoś powiedział, że w naszej szkole jest jak w rodzinie, panuje tu miła, serdeczna atmosfera, wszyscy dobrze się znają i chętnie tu wracają. Do zobaczenia 8 września w Instytucie Polskim w Bratysławie. To tam rozpoczniemy rok szkolny 2017/2018.

Monika Holzwieser, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Bratysławie

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego