Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Zakończenie roku szkolnego w SPK w Meksyku

Poczucie nostalgii zawarte w słowie „pożegnanie” zawsze osłabione jest w przypadku zakończenia roku przez powiew zbliżających się wakacji. I w takim też gorzko-słodkim tonie upłynęła szesnastego czerwca uroczystość podsumowania rocznej pracy w naszej meksykańskiej placówce.

            Spotkanie rozpoczął Radca ambasady, pan Paweł Woźny, który w swoim przemówieniu podkreślił potrzebę funkcjonowania polskiej szkoły na kontynencie amerykańskim, zapewnił o całkowitym wsparciu ze strony ambasady dla tego przedsięwzięcia oraz podziękował rodzicom i nauczycielom za pracę włożoną w jej funkcjonowanie. Po tymże wystąpieniu zebrani rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w części artystycznej, która miała dwie odsłony. W części pierwszej najmłodsi uczniowie – z aktywnym udziałem rodziców i nauczycieli – zaprezentowali w formie teatralnej kanoniczny utwór literatury dziecięcej, a mianowicie „Rzepkę” Juliana Tuwima. Starsze dzieci natomiast przygotowały inscenizację wybranych fragmentów „Małego Księcia” Saint Exupery’ego. Dorośli widzowie mieli zatem okazję ponownie spojrzeć na skomplikowane sprawy tego świata oczami dziecka.

            Część oficjalną zakończyło rozdanie świadectw, które ku satysfakcji uczniów i rodziców, wypełnione były przede wszystkim znakomitymi ocenami.

            Po krótkim poczęstunku utrzymanym w tonacji tradycyjnej polskiej kuchni padły słowa pożegnania i życzenia udanych wakacji, do których oczywiście i my się przyłączamy. Do zobaczenia!

Hanna Kot-Arredondo, kierownik SPK w Meksyku

Zakończenie 2 2

Zakończenie 4 1

Zakończenie 4 2

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego