Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Święto Europy w Aulnay-sous-Bois

 

Na początku czerwca 2018 roku nauczyciele, uczniowie i ich rodzice ze Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Aulnay-sous-Bois mogli już kolejny raz uczestniczyć w Święcie Europy organizowanym przez Urząd Miasta Aulnay sous Bois. Święto ma na celu m.in. zintegrowanie mieszkańców miasta i podkreślenie jego wielokulturowości.

 

Ze względu na obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w tegorocznej IV edycji Święta Europy udział lokalnej Polonii był bardzo widoczny.

Święto Europy jest świetną okazją do promowania naszego kraju i budowania dobrego wizerunku Polski poza jej granicami, jest także okazją do zaprezentowania Szkoły Polskiej nie tylko przed Polakami, ale także przed lokalną, bardzo zróżnicowaną kulturowo ludnością.

 

Uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami i Stowarzyszeniem Rodziców (APEOP) wzięli udział w przemarszu barwnego korowodu za pięknie udekorowanym wozem. Na przygotowanym przez rodziców stoisku można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o Polsce i Szkole Polskiej w Aulnay-sous-Bois, a także skosztować pysznych polskich wypieków.

 

Dzień wcześniej w obecności przedstawicieli Urzędu Miasta Aulnay-sous-Bois odbyło się otwarcie wystawy akwarelisty – Kazimierza Twardowskiego, który przyjechał ze swoimi pracami specjalnie na Święto Europy.

 

Zaprezentowaliśmy także ponownie wystawę IPN „Ojcowie Niepodległości”, umożliwiając mieszkańcom Aulnay-sous-Bois jej obejrzenie.

 

Wielką niespodzianką okazał się przepiękny spektakl taneczno-muzyczny na temat historii Polski w wykonaniu polskiej formacji rewiowej „Step by step”, która przyjechała do nas z Tomaszowa Mazowieckiego na zaproszenie Stowarzyszenia „Cosmopolite Village”. Grupa zaprezentowała dwa autorskie pokazy „Niepodległa” i „Niepokorna”.

 

Oczywiście na scenie nie zabrakło uczniów naszej szkoły, którzy swoimi występami wywołali burzę oklasków.

 

Anna Iwańska, p.o. kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Aulnay-sous-Bois

Świeto Europy

Świeto Europy 2

Świeto Europy 3

Świeto Europy 5

Świeto Europy 7

Świeto Europy 8

Świeto Europy 9

Świeto Europy 10

Świeto Europy 11

Świeto Europy 12

 

 

 

 

 

 

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego