Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Dzień Rodziny w SPK w Oslo

W Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Oslo zorganizowany został Dzień Rodziny. Uroczystość ta połączona była z finałem konkursu plastycznego „Patron szkoły-Bohaterowie Narwiku”.

Na uroczystości obecna była Ambasador RP w Królestwie Norwegii pani Iwona Woicka-Żuławska, Konsul RP pan Andrzej Jach, polska pisarka od lat mieszkająca w Norwegii

pani Janina Januszewska-Skreiberg, harcerze z Polskiego Harcerstwa w Norwegii, przedstawiciele Zarządu Rady Rodziców SPK w Oslo, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie.

W trakcie uroczystości kierownik pani Katarzyna Słabowska-Wachowiak przybliżyła wszystkim zebranym patrona szkoły – Bohaterów Narwiku. Niezwykle interesujące było wystąpienie uczniów klasy piątej Jana Jespersena i Jana Zuby, którzy przekazali informacje o przebiegu bitwy o Narwik, Samodzielnej Brygadzie Strzelców Podhalańskich, która walczyła o Narwik oraz o generale Zygmuncie Bohuszu-Szyszko. Uczennice i harcerki z klasy siódmej Gabriela Aporowicz oraz Natalia Siczek zagrały na gitarze i zaśpiewały pieśń wojenną z czasów II wojny światowej.

Podczas podsumowania konkursu plastycznego nagrody ufundowane przez Radę Rodziców odebrali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie. Nagrodę specjalną dla zwycięzcy konkursu Logo szkoły odebrał uczeń klasy 2 gimnazjum Igor Iwanicki.

W drugiej części uroczystości odbył się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez nauczycielki klas 1-3: panią Ewę Maćkowiak, panią Iwonę Prokop, panią Marcelinę Studzińską.

Miłą niespodzianką dla rodziców były piękne upominki wykonane przez uczniów pod czujnym okiem pań uczących w klasach 1-3 szkoły podstawowej.

O organizację wystawy plastycznej „Bohaterowie Narwiku” i dekorację sali zatroszczyła się kierownik SPK w Oslo pani Katarzyna Słabowska-Wachowiak. Autorem projektu dyplomów dla uczniów była pani Marcelina Studzińska. Autorem zdjęć z uroczystości jest pani Olimpia Marta Perwejnis.

Dziękujemy Wszystkim Rodzicom i Radzie Rodziców za pomoc i organizację słodkiego poczęstunku po zakończeniu części oficjalnej.

Katarzyna Słabowska-Wachowiak, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Oslo

Dzień Rodziny 1

Dzień Rodziny 2

Dzień Rodziny 4

Dzień Rodziny  1

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego