Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Charytatywny Piknik Rodzinny w SPK w Cavan

W pierwszych dniach czerwca Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Ireny Sendlerowej w Cavan przy współpracy ze Stowarzyszeniem PolsCavan oraz grupą „McCarrens After Work” zorganizował Charytatywny Piknik Rodzinny. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były słowa patronki szkoły Ireny Sendlerowej: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”.

Piknik zorganizowany został w ramach Polska Eire Festival i został objęty Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka. Patronami imprezy byli także: Ambasada Polska w Irlandii oraz Cavan County Council.

Podczas Pikniku zbieraliśmy fundusze na leczenie i rehabilitację chorej na złośliwy nowotwór kości 20-letniej Natalki oraz podopiecznych dublińskiego Temple Street Children’s University Hospital.

Na tę specjalną okazję wiele znanych osób ofiarowało nam gadżety ze swoimi autografami, które wzięły udział w cieszącej się ogromnym powodzeniem licytacji i loterii.

W tym roku program imprezy był bardzo bogaty: uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Bzymek po raz kolejny dali popis swych umiejętności w „Bajce o konwencji praw dziecka”. Kolejna grupa przygotowana przez panią Agnieszkę Wieczorek zaprezentowała modę przyszłości – rok 2222. Dla dzieci przygotowanych było mnóstwo atrakcji: warsztaty pierwszej pomocy, dmuchane zamki, gry i zabawy z nagrodami, demonstracja puszczania baniek mydlanych i zabawa z bańkami, malowanie twarzy. Ogromne zainteresowanie wzbudził także pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez profesjonalnego medyka pana Łukasza Srokę oraz wrestlingu z zaprzyjaźnionego klubu wrestlingowego z Cavan. Chętni, duzi i mali, mieli możliwość zagrania w tenisa stołowego, a panowie dodatkowo mogli wziąć udział w turnieju piłki nożnej.

Nie zabrakło pysznego jedzenia: grilla, ciast, gofrów, popcornu, i innych słodkości przygotowanych przez rodziców i przyjaciół szkoły. Rodzice przeprowadzili również wyprzedaż szafy i zabawek, a wszystkie zgromadzone w tym dniu pieniądze wędrowały do puszek z przeznaczeniem na pomoc chorej Natalce i dzieciom z Temple Street Hospital.

Przez cały czas trwania pikniku grał dla nas niestrudzony DJ LukCap, a gościem specjalnym był zespół Polish Blues Drivers. 

Pomimo kapryśnej pogody uśmiechy nie schodziły nam z twarzy, a nawet polała się niejedna łza, kiedy to połączyliśmy się z chorą Natalką z Polski, by obwieścić, jak wielu ludzi dobrego serca wsparło naszą akcję, dając jej i dzieciom z Temple Street Hospital szansę na powrót do zdrowia.

Agnieszka Adamska, kierownik SPK w Cavan

DSC 2782

Piknik

Piknik 1

Piknik 4

Piknik 5

Piknik 6

Piknik 8 1

Piknik 9

Piknik  2

Piknik  1

Piknik 99 2

Piknik 99 1

Piknik 11

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego