Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Po ponad 45 latach Staś i Nel ponownie w Kairze

Dnia 4 maja 2018 roku w ogrodzie Ambasady RP uczniowie wraz z rodzinami oraz nauczyciele Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Kairze wzięli udział w spotkaniu z Moniką Roską i Tomaszem Mędrzakiem – głównymi odtwórcami ról Stasia i Nel z filmu „W pustyni i w puszczy” (reż Władysław Ślesicki). Na spotkaniu aktorzy opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z powstawaniem filmu, o podróży do Kairu, o pobycie w Afryce przez prawie rok. Podczas spotkania odtwarzano również fragmenty filmu. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Uczniowie mieli okazję zadawać aktorom pytania, na przykład: w których znanych im miejscach w Kairze nagrywane były poszczególne sceny, jak bardzo zmieniło się miasto od tamtego czasu.

Podczas spotkania dwoje uczniów: Marysia El Zoughby, uczennica szóstej klasy SP, oraz Omar Sheta, uczeń trzeciej klasy Gimnazjum, otrzymali nagrody od aktorów za zwycięstwo w konkursie literackim zorganizowanym przez ambasadę: „Wiersze dla Nel”.

Na koniec uczniowie odśpiewali pani Monice „Sto lat” z okazji jej urodzin i ustawili się w kolejce do aktorów po autografy.

Aneta Jackowska, p.o. kierownik SPK w Kairze

fot. Karol LeśniakStaś i Nel znowu w Kairze - 3-4 maja 2018 - 002

Staś i Nel znowu w Kairze - 3-4 maja 2018 - 029

Staś i Nel znowu w Kairze - 3-4 maja 2018 - 050

Staś i Nel znowu w Kairze - 3-4 maja 2018 - 052

Staś i Nel znowu w Kairze - 3-4 maja 2018 - 063

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego