Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ambasador RP zaprasza uczniów SPK w Dubaju do tańca

Dnia 26 kwietnia 2018 roku w Abu Zabi odbyła się uroczysta recepcja z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zorganizowana przez Ambasadę RP, w której udział wzięli przedstawiciele miejscowych władz, korpusu dyplomatycznego, mediów i Polonii. Gościem specjalnym był wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego profesor Piotr Gliński. Uroczystość miała szczególny charakter, wpisujący się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Wacława Seweryna Rzewuskiego, którym kierują pani Mariola Cieślik, uświetnili to wydarzenie swoim występem tanecznym; zaprezentowali jeden z polskich tańców narodowych – polonez – w odpowiednio przygotowanych i uszytych strojach, sfinansowanych przez Ambasadę RP w Abu Zabi.

Wiele miesięcy przygotowań i prób zaowocowało wzruszającym i chwytającym za serce występem naszych uczniów przepięknie prezentujących się na scenie w strojach i barwach narodowych. Niejednemu z ogladających gości łza zakręciła się w oku.

Nad realizacją projektu czuwała pani Marta Figarska, a przygotowaniem układu choreograficznego zajęła się pani Magdalena Mosanya.

Dziękujemy Ambasadorowi RP w PZEA panu Robertowi Rostkowi za zaproszenie na uroczystość, a tańczącym uczniom za dostarczenie niezapomnianych wrażeń.

tekst: Marta Figarska

zdjęcia: Andrzej Cieślik

01a

04

05

IMG-20180428-WA0005

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego