Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Konkurs Literatury i Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Polskich za Granicą

            Zapraszamy do udziału w Konkursie Literatury i Języka Polskiego dla Uczniów Szkół Polskich za Granicą. Konkurs organizowany przez Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą we współpracy z Komitetem Głównym Olimpiady Literatury i Języka Polskiego skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych mieszkających i uczących się poza granicami kraju. Uczestnictwo w konkursie daje możliwość pogłębienia wiedzy na temat swoich korzeni, zmierzenia się z ciekawymi zadaniami, dotyczącymi m.in. umiejętności interpretowania tekstów literackich, wzięcia udziału w fascynującej przygodzie, która może doprowadzić do finału Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, a tym samym zapewnić indeksy prestiżowych polskich uczelni.

Termin zgłaszania uczniów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 stycznia 2018 roku (oryginały zgłoszeń prosimy przesłać na adres ORPEG-u do 5 lutego). Pierwszy etap konkursu – etap szkolny – odbędzie się 20 stycznia.

Pozostałe terminy, regulamin, deklaracja zgłoszeniowa, wskazówki dla uczniów i nauczycieli oraz testy z poprzednich lat dostępne są na stronie www.orpeg.pl w zakładce http://www.orpeg.pl/index.php/konkursy-orpeg.

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego