Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Wieści z Krzemieńca

W szkole przy Towarzystwie Odrodzenia Kultury Polskiej im. Juliusza Słowackiego w Krzemieńcu odbyły się w listopadzie dwa wydarzenia: koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości z udziałem gości, m.in. konsula RP w Łucku pana Krzysztofa Sawickiego oraz prezesa Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie pana Mikołaja Falkowskiego.

Program artystyczny upamiętniający rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przygotowali uczniowie szkoły wraz z rodzicami pod kierunkiem nauczyciela z Polski. Uczciliśmy święto okolicznościowymi wierszami i pieśniami patriotycznymi, które wykonały dzieci i chór dorosłych działający przy Towarzystwie. Do wspólnego śpiewania dołączyli także goście i mieszkańcy Krzemieńca.

Następnego dnia wykład o historii Polski wygłosił prof. Piotr Sieczkowski, który przybył do Krzemieńca z licealną młodzieżą z Warszawy. Słuchaczami byli najstarsi uczniowie szkoły w Krzemieńcu.

Dnia 30 listopada 2017 roku najmłodsi uczniowie wzięli udział w zorganizowanych specjalnie dla nich andrzejkach. O słodki poczęstunek zadbały mamy uczniów. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach. „100 lat” odśpiewaliśmy solenizantowi Andrzejowi.

Bożena Pająk – nauczycielka skierowana do pracy przez ORPEG

Krzemieniec 1

Krzemieniec 2

Krzemieniec 3

Krzemieniec 4

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego