Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie Pary Prezydenckiej z Polonią w Grecji

 

Dnia 21 listopada uczniowie, grono pedagogiczne oraz pracownicy Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach mieli zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu Pary Prezydenckiej z Polonią, które odbyło się w ramach wizyty Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z Małżonką w Grecji.

 

Szkolny Zespół Taneczny oraz uczniowie klasy V zaprezentowali krótki program artystyczny, na który złożyły się tańce narodowe i pieśni nawiązujące do 1918 roku. Szanownych Gości oraz wszystkich zgromadzonych powitała uroczyście pani Anna Barbarzak Ambasador RP w Grecji. W imieniu odznaczonych głos zabrał pan Marek Nadolski.

 

Podczas spotkania Prezydent RP wręczył odznaczenia państwowe kilkunastu działaczom polonijnym. Wśród nich wyróżnione zostały: pani Grażyna Adamidu i pani Marzanna Geisler – Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz środowiska polonijnego w Grecji, za kultywowanie polskich tradycji narodowych wśród Polaków mieszkających poza granicami kraju oraz pani Beata Panagiotopoulou – Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowiska polonijnego w Grecji oraz rozwijanie polsko-greckiej współpracy.

 

Ten niezwykle miły i uroczysty polonijny wieczór zapisze się na trwale w historii greckiej Polonii. Bardzo ważne były dla nas słowa Pana Prezydenta kierowane do uczniów, rodziców i grona pedagogicznego. Z pewnością dołożymy wszelkich starań, by Zespół Szkół nadal był nie tylko bardzo dobrą placówką edukacyjną, ale również ośrodkiem kultury, miejscem z którego język polski, polska kultura i historia wędrować będą do serc Polonii, a także do środowiska lokalnego.

 

Marzanna Geisler – dyrektor Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach

 

Więcej informacji:

 

http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wizyty-zagraniczne/art,198,w-grecji-para-prezydencka-spotkala-sie-z-polonia.html

 

http://www.ateny.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/pad2017_polonia

Anteny odznaczenia 2

Ateny Odznaczenia 1

Ateny odznaczenia 3

Ateny odznacznia 5

Ateny odznaczenia 4

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego