Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

VIII Międzynarodowy Festiwal – Konkurs Młodych Wykonawców ARS POLONIA 2017 w Biszkeku w Kirgistanie

Od 18 do 24 listopada 2017 roku odbywał się w Biszkeku VIII Międzynarodowy Festiwal – Konkurs Młodych Wykonawców ARS POLONIA. Projekt był współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą pod patronatem Ambasady RP w Astanie, Międzynarodowej Fundacji „Inicjatywa Rozy Otumbajewej”, Asamblei Narodu Kirgistanu oraz Fundacji Muratbeka Biegalijewa.

Tegoroczna edycja festiwalu-konkursu była poświęcona pamięci wybitnego kirgiskiego pisarza Czingiza Torekulowicza Ajtmatowa. W konkursie wzięło udział 155 uczestników z Kirgistanu, Kazachstanu i Tadżykistanu. Główne cele to wspieranie młodych i zdolnych wykonawców, a także promocja polskiej kultury – zadaniem uczestników było wykonanie wybranej kompozycji polskiego kompozytora.

Dnia 24 listopada w koncercie zamknięcia uczestniczyli: ambasador RP w Kazachstanie i Kirgistanie pan Selim Chazbijewicz, który wręczył nagrody laureatom pierwszych miejsc, oraz konsul honorowy RP w Kirgistanie pan Aleksander Zlatkin.

Impreza odbywała się w Kirgiskim Konserwatorium Narodowym w Biszkeku z inicjatywy PSKO Odrodzenie na czele z dyrektorką festiwalu Zenoną Ślązak-Biegalijew.

Sabina Mężyk – nauczycielka skierowana do pracy przez ORPEG

Kirgistan poezja

Kirgistan poezja 2

Kirgistan poezja 3

Kirgistan poezja 4

Kirgistan poezja 5

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego