Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

„Praktyka czyni dydaktyka” – warsztaty metodyczne na Irkuckim Uniwersytecie Państwowym

Na Irkuckim Uniwersytecie Państwowym w dniach 21-26 października 2017 roku odbyły się warsztaty metodyczne „Praktyka czyni dydaktyka” współorganizowane przez Stowarzyszenie „Bristol”, Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Irkucku i Centrum Języka Polskiego Irkuckiego Uniwersytetu Państwowego.

Warsztaty składały się z dwóch części prowadzonych przez wspaniałe wykładowczynie Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego: Kingę Groszewską i Małgorzatę Nieużyłę.

Do Irkucka przyjechali lektorzy i wykładowcy prowadzący zajęcia z języka polskiego w różnych miejscowościach. W warsztatach wzięli także udział nauczyciele skierowani przez ORPEG: Henryka Jachimowicz z Wierszyny, Krystian Furmanowicz z Ułan-Ude i Jarosław Bańkowski z Usola Syberyjskiego, którzy mogli podzielić się własnymi doświadczeniami i nauczyć się czegoś nowego, między innymi poszerzyć wiedzę na temat wykorzystania współczesnych piosenek, kina i tradycyjnych legend na zajęciach z języka polskiego. Oprócz tego uczestnicy mieli możliwość wcielić się w rolę uczących się języka i wziąć udział w językowych grach i zabawach. Nie obeszło się bez burzliwych dyskusji na temat tworzenia zadań do tekstów.

Podsumowanie tej części warsztatów odbyło się podczas uroczystego obiadu wydanego przez Konsulat Generalny RP w Irkucku .Podczas obiadu pan konsul Krzysztof Świderek złożył zebranym nauczycielom i pracownikom oświatowym najlepsze życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. Za zorganizowanie warsztatów słowa uznania i podziękowania należą się pomysłodawczyniom – Małgosi i Katii, pracujących na tamtejszym uniwersytecie.

Henryka Jachimowicz i Jarosław Artur Bańkowski - nauczyciele skierowani za granicę przez ORPEG

Irkuck

Irkuck 1

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego