Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Narodowe Czytanie „Wesela” w Madrycie

„Miałeś, chamie, złoty róg… miałeś, chamie, czapkę z piór…”

W październiku 2017 roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Madrycie odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” z udziałem przedstawicieli ambasady, Instytutu Polskiego, organizacji polonijnych oraz nauczycieli, rodziców i uczniów starszych klas SPK. Imprezę objęła swym patronatem Ambasada RP w Hiszpanii.

Gości powitała kierownik Szkolnego Punktu pani Małgorzata Małaśnicka, a w świat dramatu Stanisława Wyspiańskiego wprowadzili publiczność uczniowie klasy 3 LO – Katarzyna Szczyrek i Konrad Dziaduch.

Czytanie zainicjowała pani ambasador Marzenna Adamczyk, po czym na scenie pojawili się Czepiec i Dziennikarz, Radczyni, Pan Młody, Poeta, Panna Młoda, Rachel, Gospodarz, Wernyhora, Jasiek, Isia, Chochoł, w których role wcielili się kolejno zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice.

Wszyscy uczestnicy wykazali się umiejętnością interpretacji tekstu na wysokim poziomie. Publiczność z dużym zainteresowaniem śledziła dynamiczne dialogi, nagradzając czytających brawami po każdej scenie. Z pewnością dla wszystkich wieczór ten był miłą okazją do wspólnego obcowania z wielką polską literaturą i dostarczył radości z aktywnego w niej uczestnictwa.

Scenariusz i selekcję scen przygotowała Aneta Zawada-Sancha, scenografię Danuta Kotłowska-Pałka – nauczycielki SPK,  a nad nagłośnieniem czuwał pan Robert Grab z Rady Rodziców. W atmosferę krakowskiego wesela wprowadził zebranych zespół Krakus.

Organizatorzy dziękują Pani Ambasador i Ambasadzie Polskiej za patronat, Stowarzyszeniu Krakus za współpracę, portalowi polonia.es za transmisję na żywo na Facebooku  oraz wszystkim uczestnikom za piękne czytanie.

Do zobaczenia za rok na kolejnej edycji!

Relacja i zdjęcia Małgorzata Małaśnicka, kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Madrycie

Madryt 3

Madryt 2

Madryt 4

Madryt 5

Madryt 8

Madryt 7

Madryt 1

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego