Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Ślubowanie pierwszoklasistów w SPK w Ostii

Szkolne Punkty Konsultacyjne mają już za sobą ślubowania pierwszoklasistów (pozdrawiamy zwłaszcza pierwszoklasistów z Toronto i Aulnay sous Bois, którzy również przesłali nam materiał z tych wydarzeń). Jedno z nich odbyło się 25 października 2017 roku w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Rzymie z siedzibą w Ostii. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Konsul  RP w Rzymie pan Michał Drożniewski, który razem z panią kierownik Martą Czajczyńską dokonał aktu pasowania na ucznia Szkoły Polskiej w Ostii.

Do grona braci uczniowskiej przyjmowali pierwszaków uczniowie klasy VII, którzy zwrócili się do najmłodszych uczniów takimi słowami:

"Kochane Koleżanki i Koledzy z pierwszych klas! Od momentu wejścia w szkolne progi tworzycie razem z nami wielką szkolną rodzinę. Wiecie, że w rodzinie każdy obok praw ma także obowiązki, które powinien sumiennie wypełniać. Naszym wspólnym obowiązkiem jest przede wszystkim nauka, do której wdrożą Was nauczyciele i rodzice. My, starsi uczniowie, wyciągniemy do Was pomocną dłoń. Zawsze możecie skorzystać z naszych rad i pomocy, zwracać się do nas ze wszystkimi trudnymi sprawami. Uśmiechnijcie się, bo w naszej szkole jest przyjemnie, miło i radośnie".

Po zdaniu egzaminu na ucznia, wypiciu „magicznego napoju wiedzy, mądrości i odwagi” oraz złożeniu ślubowania pierwszaki razem z rodzicami zaprosili wszystkich na poczęstunek.

 

Tak było: autorka filmu – Ewa Sochacka 

  

                                  

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego