Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda w SPK w Helsinkach

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda rozpoczęli we wtorek 24 października 2017 roku wizytę w Finlandii. Pierwsza Dama odwiedziła Me&MyCity Espoo, gdzie obywatelami miniaturowego miasta, przedsiębiorcami i konsumentami są dzieci i młodzież. Dzięki nowatorskiej koncepcji edukacji uczniowie przez jeden dzień pracują w różnych zawodach, otrzymują wynagrodzenie i poznają życie w społeczeństwie. Pierwsza Dama zapoznała się z fińskim programem nauczania.

Pani Prezydentowa spotkała się także w siedzibie Ambasady RP z nauczycielami i uczniami Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Helsinkach, co było dla całej społeczności szkolnej niezwykle ważnym i miłym wydarzeniem. Reprezentanci szkoły ciepło przyjęli Pierwszą Damę. Przywitali Gościa bukietem kwiatów i własnoręcznie wykonanym małym prezentem. W czasie rozmowy starsi uczniowie opowiadali o swoich planach na przyszłość, polskiej i fińskiej kulturze i obyczajach, zaprezentowali szkolną kronikę. Pedagodzy podzielili się z Pierwszą Damą swoimi doświadczeniami z zakresu prowadzonych lekcji oraz licznymi sukcesami podopiecznych w konkursach i projektach.

Na spotkaniu z Polonią, które odbyło się 25 października, Prezydent Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe ośmiu zasłużonym działaczom polonijnym. Podziękował także nauczycielom, którzy prowadzą edukację polskich dzieci w Finlandii oraz wszystkim, którzy dokładają wszelkich starań w pielęgnowaniu tożsamości narodowej. Spotkanie to było ostatnim punktem oficjalnej wizyty Pary Prezydenckiej w Finlandii.

Małgorzata Haba-Rantamo – kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Helsinkach

Prezydentowa - Helsinki

Prezydentowa - kronika

Prezydentowa - sluchamy

Prezydentowa - uczniowie

Prezydentowa - wspolne

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego