Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Warsztaty dla nauczycieli w Suczawie

W dniach 13-15 października 2017 roku w odbyła się konferencja nauczycieli uczących języka polskiego w Rumunii zorganizowana przez Związek Polaków w Rumunii i Wojewódzkie Kuratorium Szkolne w Suczawie.

Konferencja to element projektu „Dzieci Bukowiny”. Jest to projekt pomocowo-edukacyjny, który powstał w 2002 roku, skierowany zarówno do uczniów polskiego pochodzenia, jak również całych lokalnych, często wieloetnicznych społeczności. Jego celem jest podniesienie poziomu edukacji oraz poprawy bazy materialnej szkół. Stałym elementem projektu są spotkania nauczycieli i dyrekcji szkół oraz warsztaty prowadzone przez nauczycieli konsultantów Polonijnego Centrum Nauczycielskiego z Lublina działającego w ramach Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

W tym roku warsztaty w Suczawie i Pojanie Miculi były prowadzone przez panią Halinę Kubarską-Klimek konsultanta nauczania edukacji wczesnoszkolnej. Wzięli w nich udział nauczyciele z kilku szkół rejonu Bukowiny uczących na wszystkich etapach edukacyjnych. Tematem przewodnim były techniki teatralne i dramowe na lekcjach języka polskiego.

Warsztaty wyszły naprzeciw oczekiwaniom polonijnych nauczycieli. Stanowiły świetną okazję do wymiany doświadczeń i dyskusji związanych z zaplanowanym tematem oraz z nauczaniem języka polskiego.

Suczawa

Suczawa 1

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego