Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Uroczystości w Miednoje

Drugi dzień września, data upamiętniająca otwarcie Polskiego Cmentarza w Miednoje, to uroczystość, która już od 17 lat gromadzi w miejscowości Miednoje, Polaków i Rosjan, którzy przybywają do tej miejscowości, by oddać hołd spoczywającym tam ofiarom stalinowskich represji. Wiosną 1940 roku z rozkazu najwyższych władz ZSRR zostało zamordowanych i pogrzebanych w Miednoje ponad 6300 obywateli II Rzeczypospolitej.

W uroczystościach tych wzięli udział: Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej pan Włodzimierz Marciniak, przedstawiciele Policji, Straży Granicznej, Polonii oraz delegacja Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Moskwie. Na części polskiej i rosyjskiej cmentarza w Miednoje uczniowie naszej szkoły złożyli wieńce i zapalili znicze.

Uczestniczenie uczniów Szkolnego Punktu Konsultacyjnego przy Ambasadzie RP w Moskwie w tym doniosłym wydarzeniu, dało  możliwość przeżycia nie tylko pięknej lekcji historii, ale przede wszystkim oddania hołdu naszym rodakom, niewinnym ofiarom stalinowskich zbrodni. Fakt ten sprzyja kształtowaniu i podtrzymywaniu poczucia tożsamości narodowej wśród młodych Polaków żyjących poza granicami naszego kraju.

2017-09-02-11722017-09-02-1179

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego