Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Szkolenie dla nauczycieli Szkół Europejskich

W dniach 10 – 12 lipca 2017 r. w Warszawie odbyło się szkolenie dla nauczycieli Szkół Europejskich. Wzięło w nim udział 35 pedagogów ze szkół w: Alicante, Bergen, Brukseli, Karlsruhe, Luksemburgu, Mol oraz Varese. Wśród nich byli nauczyciele skierowani do pracy przez Ministra Edukacji Narodowej oraz nauczyciele lokalnie zatrudnieni przez dyrektorów Szkół Europejskich. Była również jedna nauczycielka z Akredytowanej Szkoły Europejskiej w Daunshagling w Irlandii.

Do wiodących tematów szkolenia należy zaliczyć ocenianie prac pisemnych z języka polskiego na poziomie szkoły podstawowej, wczesna diagnoza i interwencja u dzieci w wieku przedszkolnym oraz rozwijanie umiejętności matematycznych przy wykorzystaniu zabaw ruchowych. Pozostałe zagadnienia poruszane w czasie szkolenia to rozwijanie świadomości językowej uczniów, współpraca z rodzicami, a także motywowanie uczniów.

Spotkanie uświetniła swoją obecnością Pani Anna Zalewska – Minister Edukacji Narodowej. Pani Minister podziękowała nauczycielom za ich dotychczasową pracę, włożony trud w codzienną pracę edukacyjno – wychowawczą, w tym promowanie języka i kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Pani Minister wręczyła także skierowania do pracy w Szkołach Europejskich nauczycielom, którzy wygrali tegoroczne konkursy ogłoszone przez MEN oraz nauczycielom, których kontrakty zostały przedłużone na kolejny okres po otrzymaniu pozytywnej oceny pracy.

 

A1

 A2

A3

A4

A5

A6

A7

A8

A9

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego