Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie podsumowujące pracę nauczycieli wśród Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą

W Warszawie (28.06.-01.07.) odbyło się spotkanie podsumowujące pracę nauczycieli skierowanych za granicę do 12 krajów. Podczas czterodniowej konferencji miały miejsce m.in. zajęcia metodyczne, spotkania z organizacjami pozarządowymi, specjalistami od bezpieczeństwa i symboliki narodowej.

Zebrani nauczyciele zostali zaszczyceni obecnością Pani Anny Zalewskiej, Minister Edukacji Narodowej. Pani Minister podziękowała nauczycielom za ich dotychczasową pracę na rzecz podtrzymywania tożsamości narodowej oraz promowanie języka i kultury polskiej poza granicami naszego kraju. Podkreśliła trud i wagę tej pracy. Pani Minister wręczyła 25 nauczycielom wyróżnienia za ich trud.

Ważnym gościem była również Pani Barbara Bubula, poseł na Sejm RP, która wygłosiła referat na temat: „Obchody stulecia odzyskania niepodległości i rządowy program ‹‹Niepodległa››. Polityka kulturalna Państwa - jak wzmocnić poczucie wspólnoty Polaków”.

W trakcie konferencji nauczyciele wymienili się swoimi doświadczeniami i refleksjami z pracy za granicą w roku szkolnym 2016/2017. 

 

IMG 9359

IMG 9394

IMG 9465

IMG 9475

IMG 9505

IMG 9214

IMG 9370

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego