Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Mole książkowe w Wiedniu

Uczniowie Szkolnego Punktu Konsultacyjnego im. Jana III Sobieskiego przy Ambasadzie RP w Wiedniu udowodnili  że czytają i nie boją się tego pokazać. A pokazywać trzeba, bo jak wynika z przeprowadzonych badań, 63 % dorosłych Polaków nie czyta w ciągu roku żadnej książki. Dlatego z wielką radością i chęcią włączyliśmy się do akcji "Jak nie czytam, jak czytam" organizowanej przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w szkole", mającej na celu promowanie czytelnictwa wśród młodzieży i dzieci, bo to oni za kilka lat powinni zmienić niechlubne statystyki. Wykorzystując piękną pogodę, wyszliśmy z budynków i na trawie rozpoczęliśmy propagowanie mody na czytanie. Nasze "Mole książkowe" te najmłodsze jak i trochę starsze czytały w ciszy, ale i niestraszne im było głośne odczytanie fragmentu ulubionej książki.  Żeby akcja była jeszcze bardziej widoczna (słyszalna) spontanicznie zaczęły skandować : CZYTAMY, CZYTAMY, CZYTAMY. 

Naszym czytelnikom niestraszne okazały się też legendarne schody prowadzące do biblioteki szkolnej w Wiedniu. Jak się okazało, mogą służyć nie tylko za element wspomagający naszą wydolność fizyczną, ale także jako miejsce do czytania w ciszy, chłodzie i spokoju.

Mole książkowe w Wiedniu

www.youtube.com

Sprawozdanie z akcji "Jak nie czytam jak czytam" w SPK w Wiedniu w czerwcu 2017 r.

Jak nie czytam jak czytam Wiedeń CZYTA

www.youtube.com

Sprawozdanie z akcji "Jak nie czytam jak czytam" prowadzonej w szkole w czerwcu 2017 r.

Jesteśmy przekonani, że akcja ta wpłynie bardzo korzystnie na poprawę czytelnictwa u tych starszych i umocni potrzebę czytania u nieco młodszych  polskich moli książkowych z Wiednia. 

czytaniew1

czytaniew2

czytaniew3

czytaniew4

czytaniew5

czytaniew6

Hanna Kaczmarczyk
Kierownik
Szkolny Punkt Konsultacyjny im. Jana III Sobieskiego
przy Ambasadzie RP w Wiedniu

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego