Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

Spotkanie Uczniów SPK Toronto z Panem Ministrem Adamem Kwiatkowskim

10 czerwca 2017 roku w ogrodach Konsulatu Generalnego RP odbył się pierwszy w historii SPK Toronto „Wieczór Laureatów”, czyli uroczystość wręczenia nagród wszystkim zwycięzcom tegorocznych konkursów szkolnych. Gościem honorowy spotkania był przebywający z wizytą w Toronto Pan Minister Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, pełniący merytoryczny nadzór nad Biurem ds. Kontaktu z Polonią i Polakami za Granicą.

Pan Minister Adam Kwiatkowski wraz z Konsulem Generalnym RP w Toronto Panem Grzegorzem Morawskim wręczali nagrody laureatom. Pan Minister skierował do zebranych wiele serdecznych słów; podkreślił znaczenie kształcenia w języku polskim poza granicami kraju, podziękował uczniom, nauczycielom oraz rodzicom za wkład w ten proces edukacyjny oraz przekazał nagrody od Pary Prezydenckiej. Pani kierownik Sylwia Krupa zaznaczyła w swoim przemówieniu, że znajomość języka polskiego pełni na emigracji szczególną rolę w kształtowaniu tożsamości dzieci oraz, że z roku na rok rośnie zainteresowanie nauką języka polskiego w naszej szkole oraz poziom kształcenia a pokolenia młodych Polaków chcą poznawać język ojczysty i ojczystą kulturę.

Uczniowie SPK Toronto przygotowali z okazji tej wizyty specjalny program artystyczny. Na zakończenie przekazali na ręce Pana Ministra list z wyrazami wdzięczności za możliwość nauki w języku polskim.

Sylwia Krupa

kierownik SPK Toronto

Kwaiaikowski6

Kwiatkowski2

Kwaitkowski.1

 

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego