Logo BIP Logo Youtube Logo ePUAP
Rozmiar tekstu

Lista aktualności

Menu

„Jak nie czytam jak czytam”- Akcja bicia rekordów masowego czytania w SPK Toronto

„Jak nie czytam jak czytam”- Akcja bicia rekordów masowego czytania w SPK Toronto

W tym roku obchodzono Dzień Dziecka w SPK Toronto w inny sposób. W sobotę, 3 czerwca uczniowie naszej szkoły próbowali pobić rekord czytania! Wszystkie klasy pod opieką wychowawców zebrały się w kafeterii szkolnej, gdzie ustawieni na kształt otwartej książki wszyscy zebrani: uczniowie, nauczyciele oraz rodzice wspólnie czytali przez ponad pół godziny. Łącznie czytało ponad 200 osób!

Każdy przyniósł swoją ulubioną książkę J Akcja ma służyć promowaniu czytania wśród dzieci i młodzieży – szczególnie czytania w języku polskim.

Zdjęcie z tego wydarzenia zostanie przesłane do konkursu ”Akcja masowego bicia rekordu czytania” organizowanego przez miesięcznik “Biblioteka w szkole”. W tym miesięczniku ukaże się również wkrótce artykuł o naszej szkolnej bibliotece.

Na zakończenie odczytano wiersz Zbigniewa Herberta: „Podróż do Krakowa”.

No i "„Jak nie czytam jak czytam”?

Sylwia Krupa

kierownik SPK Toronto

czytanie1

czytanie2

czytanie3

czytanie4

Logo Europejskiego Funduszu Społecznego
Logo Ministerstwa Edukacji Narodowej
Logo Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą
Logo Europejskiego Funduszu Społecznego